Zenon Czajkowski pierwszym Honorowym Członkiem Stowarzyszenia!

Do niedawna warmińsko-mazurski kwalifikator PZPS Zenon Czajkowski jako pierwsza osoba w historii został obdarzony tytułem Członka Honorowego Stowarzyszenia. Uchwałę w tej sprawie podjęło Zwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Sędziów Piłki Siatkowej Warmii i Mazur dnia 27 czerwca 2019 r.

Pan Zenon swoją karierę sędziowską rozpoczął w 1981 roku, gdy ukończył kurs kandydatów na sędziów piłki siatkowej, od 1984 był członkiem Kolegium Sędziów odpowiedzialnym za obsady sędziowskie, zaś od 1985 roku był sędzią szczebla centralnego. Najwyższą klasę sędziowską – państwową otrzymał w 1997 roku. W latach 2007-2019 był kwalifikatorem PZPS. Pełnił wiele funkcji w środowisku siatkarskim Warmii i Mazur, był m. in. przewodniczącym Kolegium Sędziów i przewodniczącym Wydziału Sędziowskiego WMZPS (1996-2008), przewodniczącym Komisji Dyscypliny oraz sekretarzem Komisji Rewizyjnej WMZPS.

Co ciekawe, Zenon Czajkowski jest także jednym z fundatorów i sekretarzem Fundacji im. Huberta Jerzego Wagnera. Za swoją działalność otrzymał wiele odznaczeń – Srebrną i Złotą Odznakę Honorową PZPS, Odznakę „Za zasługi dla sportu”, Medal Okolicznościowy 80-lecia PZPS, Medal Okolicznościowy 90-lecia PZPS, a także jest Sędzią Honorowym PZPS.

Na koniec dodajmy, że pan Zenon przesędziował w swojej karierze sędziowskiej ponad 870 meczów, a dodając do tego około 200 meczów jako kwalifikator, daje to imponujący wynik ponad 1000 meczów w karierze.

Serdecznie gratulujemy bogatej kariery sędziowskiej, dziękujemy za liczne zasługi dla środowiska sędziowskiego na Warmii i Mazurach, wychowania kilku pokoleń sędziów oraz życzymy dalszej, nieustającej pasji do siatkówki!